39 стартапів, що пропонують альтернативу їжі

Ці стартапи пропонують продукти нового покоління від безглютенових пончиків до м’яса з пробірки, веганского молока і яєць.

За матеріалами інвестиційного порталу InVenture

yizhaБлизько 20% американців їдять безглютенові продукти згідно даних опитування Gallup в 2015 році . Також близько 25% страждають непереносимістю лактози, що знижує їх споживання основних харчових продуктів. Більш того, 7% американців вважають себе вегетаріанцями, що дає підставу для зростання ринку замінників м’яса до $ 1 млрд. До 2020 року з $ 850 млн. В 2014 році.

Зростання ринку альтернатив глютену, м’ясу і молоку заснований на проблемах людського здоров’я, навколишнього середовища і бажанні змінити спосіб життя і звички. Але ще більш важливим трендом є інновації, які дозволяють виробникам харчових продуктів створювати альтернативи тваринам і глютенова продуктам, що володіють прекрасним смаком і текстурою.

На основі бази даних CB Insights була складена інфографіка стартапів, які пропонують продуктові альтернативи. Зазначені компанії сумарно залучили близько $ 500 млн. Найбільше інвестицій привернула компанія Impossible Foods – $ 183 млн. Від Khosla Ventures, Bill Gates, Horizons Ventures, Google Ventures і ін.

В цілому, food tech стартапи залучили рекордні $ 5,7 млрд. В 2015 році .

У список компаній також потрапило багато стартапів з акселератора Indie.Bio , включаючи Muufri з його безлактозную молоком; Miraculex , який розробляє рослинний замінник цукру; Gelzen , що створює желатин без тварин складових; Willow Cup з його безмолочну латте на рослинній основі.

Структурно сектор харчових стартапів food tech включає наступні категорії:

  • Безлактозную молоко і сир . Компанії, які виробляють веганські молочні продукти. Ripplе недавно запустився по всій країні і підняв $ 44 млн., Пропонуючи безлактозную молоко на основі бобових. Kite Hill ($ 25 млн. Інвестицій) використовує горіхове молоко для виробництва веганських сирів, йогурту і десертів, Melt Organic ( $ 2 млн. інвестицій) пропонує веганські масло, а Wayfare – безлактозную масло, кремові сири і сметану.
  • Замінники яєць . Hampton Creek лідирує в даній категорії з $ 120 млн. Фінансування, створюючи веганські безглютеновий замінник яєць. Clara Foods ($ 2 млн.) Трудиться над розробкою в лабораторії замінника яєчного білка.
  • Замінники м’яса . Компанії пропонують різне м’ясо нетваринного походження. Impossible Foods робить рослинні бургери, які на смак, вигляд і відчуття не відрізняються від м’яса, і вперше були представлені в липні в ресторані Momofuku на Манхеттені. Beyond Meat ($ 17 млн. Інвестицій) має схожий рослинний продукт, а Memphis Meats збирається створити в лабораторії реальне м’ясо без тваринної складової. У свою чергу, New Wave Foods працює над рослинним аналогом креветок.
  • Білок комах . Компанії, які використовують комах, в основному коників, для снеків і протеїнових батончиків. Exo залучив понад $ 5 млн. На свої протеїнові батончики з коників, а Entomo Farms ($ 1 млн. Інвестицій) і зосередився на протеїновому порошку.
  • Желатин без тваринної складової . Gelzen залучив $ 200 тис. На посівному раунді, розробивши веганські желатин, який дозволить багатьом продуктам стати вегетаріанськими.
  • Замінники приправ . NuTek з $ 14 млн. Фінансування від Khosla Ventures продає калиевую сіль, в якій вміст натрію на 75% менше, ніж у звичайній їдальні солі. Miraculex ($ 200 тис. Посівних інвестицій) хоче створити здоровий замінник цукру.
  • Замінники їжі . Soylent (отримав $ 21,5 млн. Від Andreessen Horowitz, Index Ventures, Lerer Hippeau Ventures і ін.) Лідирує в секторі, виробляючи напої, які, за їхніми словами, можуть повністю замінити їжу.
  • Безглютеновая випічка. Компанії продають вафлі ( Surprisingly Vegan , $ 40 тис. Інвестицій), заморожені вареники і пельмені, азіатську їжу ( Feel Good Foods , $ 350 тис. Інвестицій) і Тарту ( Hail Merry , $ 6 млн. Інвестицій), які не містять глютену.

Нагадаємо, що на початку 2016 року  InVenture Investment Group і FRP Events проводили конкурс кращих в Україні food tech проектів .

 Список найбільш перспективних стартапів в сфері food tech

Назва стартапа

інвестори

Категорія

Kite Hill  Khosla Ventures, 301 INC, CAVU Ventures, New Crop Capital Молоко і сир без лактози
Ripple  Google Ventures, Inventages Venture Capital, Collaborative Fund, Eagle Cliff Partners, Blueberry Ventures Молоко і сир без лактози
Melt Organic Alliance of Angels, Highway 12 Ventures, Frontier Angel Fund, Boise Angel Alliance, Fargo-Moorehead Angel Investment Fund Молоко і сир без лактози
Wayfare  N / A Молоко і сир без лактози
Heidi Ho Lori Greiner Молоко і сир без лактози
 Willow Cup Indie.Bio Молоко і сир без лактози
Muufri Horizons Ventures, SOSventures, Indie.Bio Молоко і сир без лактози
Daiya N / A Молоко і сир без лактози
Ruby’s Naturals Mistral Equity Partners Молоко і сир без лактози
Hampton Creek  Bill Gates, Ash Patel, Collaborative Fund, AME Cloud Ventures, BlackPine Private Equity Partners замінники яєць
Clara Foods Hadi Partovi, Ali Partovi, David Friedberg, Gary Hirshberg, Indie.Bio замінники яєць
Impossible Foods Khosla Ventures, Bill Gates, Horizons Ventures, Google Ventures замінники м’яса
Beyond Meat  Kleiner Perkins Caufield & Byers, Bill Gates, Collaborative Fund, DNS Capital, 301 INC замінники м’яса
Memphis Meats  SOSventures, Indie.Bio, New Crop Capital замінники м’яса
New Wave Foods Indie.Bio, New Crop Capital, Efficient Capital замінники м’яса
Exo Collaborative Fund, Kickstarter, AccelFoods, Dentsu Ventures, Amelia Boone білок комах
Entomo Farms Aqui-Invest, BPI France, Sowefund, Stephane Zittoun, Jean-Philippe Bour білок комах
Chirps (Six Foods) MassChallenge білок комах
Bitty Michael Staton, Arielle Zuckerberg, Morgan Chaney, Lisa Tessarowicz, Jonathan Wolter, Brian Haven, Schaeffer Arnold, Victoria Graham білок комах
Aspire Beverage Company InnoVentures Capital Partners білок комах
Crik Nutrition N / A білок комах
Chapul Mark Cuban білок комах
Gelzen  Indie.Bio, New Crop Capital Желатин без тваринної складової
NuTek Khosla Ventures  замінники приправ
Miraculex Indie.Bio  замінники приправ
Soylent  Аndreessen Horowitz, Index Ventures, Lerer Hippeau Ventures замінники їжі
Ample Foods CJ Reim, 500 Startups замінники їжі
Mosaic Nutrition N / A замінники їжі
Ambronite Lifeline Ventures, Dan Bragiel замінники їжі
Kuma Snack N / A замінники їжі
Surprisingly Vegan N / A безглютеновая випічка
Feel Good Foods N / A безглютеновая випічка
Hail Merry HBC Investments, Powerplant Ventures безглютеновая випічка
Manini’s N / A безглютеновая випічка
Kiki’s N / A безглютеновая випічка
Tres N / A безглютеновая випічка
TasteGuru N / A безглютеновая випічка
FreeToEat N / A безглютеновая випічка
Lucy’s N / A безглютеновая випічка

AgTech Ukraine  запрошує розробників інноваційних продуктів у сфері agtech і food tech, а також представників агросектору в Одесу – 14-16 жовтня прнять участь у Всеукраїнському хакатоні аграрних інновацій .