Як йдуть справи з 3D-друком?

За інформацією інвестиційного порталу InVenture 16 вересня 2016 року в Києві на НСК «Олімпійському» пройшла третя виставка-конференція передових технологій 3D-друку і сканування .3d-druk

Цього року галузевий захід побило всі рекорди в порівнянні з попередніми: за день його відвідали понад 1800 осіб, а у виставці взяли участь 27 компаній-експонентів.

Організатори конференції Smile-Expo зібрали лідерів сектора 3D-друку: аналітиків, бізнесменів, інвесторів і відвідувачів, яких цікавлять майбутні зміни умов життя в свзяи з впровадженням і розвитком технологій 3D-друку. З кожним роком 3D-друк стає конкурентної і привабливою сферою для інвестицій.

$ 16 млрд, такий обсяг інвестицій очікується на ринку 3D-принтерів в 2016 році. Якщо в 2015 році налічувалося близько 300 тис. Пристроїв то до 2017 року світовий ринок 3D-принтерів досягне показника в 920 тис. Пристроїв. Без перебільшення, 3D-друк сьогодні – очевидний лідер за швидкістю розвитку і впровадження інновацій.

За оцінками IDC, тренди світового ринку 3D-принтерів виглядають наступним чином:

  • ринок регіону ЦСЄ незабаром досягне $ 1 млрд .;
  • Китай випередить за обсягом поставок 3D пристроїв США;
  • HP Inc. і Ricoh зайдуть на ринок 3D-друку;
  • більше 1/3 обсягів 3D-друку в комерційних цілях буде здійснюватися в сервісних бюро, де будуть надаватися комплексні послуги.

Галузями, де 3D-принтери будуть «робити гроші» стануть сфери прототипування, виробництво готової продукції, медицина, стоматологія, індустрія моди, освіта. Зараз усі 3D-принтери можна умовно розділити на три групи: персональні, професійні та промислові. Ціна принтерів постійно знижується, вона вже впала з $ 50 тис. До 10 тис.

Слід виділити коментар Бреннара Пуртцера, одного з речників 3D Print Conference Kiev:

«Протягом багатьох років я розглядав питання про те, як 3D-друк використовується по всьому світу і які проблеми він може вирішити в ізольованих місцях планети. З точністю можу сказати – майже всі! Це свобода від виробника як такого, адже вже відомо про випадок виготовлення 3D-принтера 3D-принтером. І це лише початок!”

Ще один перспективний напрямок – змішування матеріалів і їх комбінації. Якщо в минулому році для 3D-друку використовувалося близько 20 комбінацій матеріалів, в цьому році їх число вже збільшилася до 100.

Вашій увазі, цікаві коментарі учасників заходу:

Євген Кожуховский , CEO SmartPrint LLC, спікер 3D Print Conference Kiev: «Сьогодні 3D-друк переходить зі сфери виготовлення прототипів в сферу виготовлення справжніх деталей, більш того, іноді вони міцніші оригіналів. Але справжнє майбутнє стоїть за 3D-друку живих тканин ». 

Максим Гербут, керівник і творець українського технологічного стартапу «Пасивний Будинок Україна», спікер 3 D Print Conference Kiev : «Ми перші зробили найтепліший будинок в світі за три роки, і він не потребує опаленні взагалі. Ми створили перший в світі пасивний будинок і при цьому він мобільний. Ми застосовуємо 3D-Printing для створення будинків майбутнього. Технологія такого будівництва унікальна – 20 см створеної нами стіни це еквівалент 7,33 м стіни побудованої з цегли. Ми запатентували цю технологію 16 серпня 2016 і вже маємо 1000 замовлень »

Данила Приходько, Иматек-Еско, керівник напрямку 3D-технологій, спікер : «3D-друк наблизить IV промислову революцію. Головною перешкодою залишається відсутність патентів, що істотно знижує темпи розвитку. 3D-друк дозволяє створити деталь за 2-3 години, це в 11 разів швидше традиційного методу! Думаю, до 2020 року здійсниться максимальна інтеграція 3D-друку в промисловість. Найперспективніша сфера – це впровадження 3D-друку в авіапромисловості, де зниження ваги навіть на 1 грам дає прибуток в 1-1,5 дол. »

Артемій Дробязко, керівник проектів в компанії KLONA, спікер : «Головна проблема провалу більшості стартапів в цій області – відсутність повного бізнес-плану. Як правило, існує якась ідея, вона красиво презентована і має обривки статистичної інформації, що дозволяє людині бажаючому запустити щось нове, вважати, що його продукт буде затребуваним. Але якщо дивитися глибше, то основні помилки невдалих стартапів виражені в наступних пунктах: невірна оцінка продукту, ринку і конкурентів; неякісний підбір персоналу або підрядників;відсутність розуміння повноти процесу появи продукту на ринку. Найкраще з цими завданнями справляється 3D-друк як прототипирование, це ідеальний спосіб перевірити те, що ви створили ».