КТ-112 Кадет або Ангел — перший вітчизняний багатоцільовий легкий вертоліт на розробку якого ДІФКУ було виділено 30 млн. грн.

KT112_L     Розроблений конструкторським бюро “Вертикаль” на авіаційному заводі “Тюссе”, в Бородянці,Київська область.

В якості силової установки вирішено було застосувати 2 поршневі двигуни австрійської фірми “Ротакс”. Трансмісія і головний редуктор розроблені в ЗМКБ “Прогрес”. “Кадет” став першим вертольотом української розробки. Виготовлення першого прототипу почалося на заводі “Авіант”.

“Кадет” побудований за класичною одногвинтовою схемою з трилопатевим несучим і дволопатевим рульовим (діаметр 1,3 м) гвинтами.KT112_shema2

Конструкція фюзеляжу змішана. Хвостова балка напівмонококової конструкції. Лопаті гвинтів виконані з композиційних матеріалів. Оперення Т-подібне. Шасі полозкове (для пересування на землі можуть встановлюватися колеса), що не забираються. Силова установка складається з 2 поршневих двигунів Ротакс 912ULS з комбінованою системою охолодження.
При відмові одного з двигунів можливе продовження польоту на іншому. Кабіна має велику площу скління і оснащена подвійним управлінням. У санітарному варіанті правий пост управління демонтується. До складу устаткування входить супутникова навігаційна система GPS MAP – 195. Можлива установка додаткового паливного бака на 75 кг.KT112_shema

Вертоліт  призначений для перевезення пасажирів і вантажів. Може застосовуватися в якості санітарного, патрульного, аерофотознімання, сільськогосподарського, рятувального, спортивного, навчального, повітряного таксі. Може експлуатуватися при температурах від — 35°C до 35°C.

Технічні характеристики

Максимальна швидкість горизонтального польоту при злітній масі 925 кг состaвляет 200 км / ч.
Максимальна висота висіння – 1200 м.
Максимальна висота польоту – 4000 м.
Скоропідйомність у землі 8-10 м / с.
Діаметр несучого гвинта – 8,216м.
Довжина вертольота з обертовими гвинтами – 9,383 м.
Довжина вертольота – 6,956м
Ширина вертольота – 1,304м
Висота вертольота – 2,475м.
Дальність польоту (2 пасажира +30 кг.багажа) – 400км.
Дальність польоту (перегінна) – 800км.