У Чехії створили електромобіль під назвою 4ekolka, унікальність якого полягає навіть не в тому, що він повністю електричний і виглядає незвично – цим уже давно нікого не здивуєш. Унікальність концепт-кара полягає в тому, що він повністю надрукований на  3D -принтері.

3d-gorodskoj-elektrokar

     За словами творця 4ekolka, проект орієнтований на оптимізацію існуючих міських транспортних рішень. «Для міста нам потрібно щось маленьке, недороге, безпечне, доступне цілий рік, розраховане максимум на двох чоловік, з максимальною швидкістю 55 км / год», – говорить засновник проекту. Запропоноване ним рішення – роздрукована на  3D- принтері 4ekolka.

     Можна припустити, що адитивні технології як інструмент для створення електромобіля були обрані в зв’язку з рішенням розробити автомобіль з максимальним акцентом на зниження ваги і споживання. В результаті вартість прототипу склала близько $ 12 тисяч, причому половина цієї суми була витрачена на акумуляторні батареї і систему управління ними, пише Electrek Крім того, поки залишається неясним, скільки часу знадобилося на створення концепт-кара (3 D- друк займає багато часу) і які матеріали були використані.

     Концепт-кар 4ekolka вже проходить тестування на громадських дорогах Праги. По суті, це ідеальне рішення для міста: автомобіль вміщає двох чоловік і здатний розігнатися до 55 км / ч, чого цілком достатньо для міської їзди. Головне питання в тому, скільки буде коштувати електромобіль, якщо проект виявиться успішним і вийде на ринок споживачів.